Announcement

Collapse
No announcement yet.

Korkmaya Hazır Mısın? Dying Light 2

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Korkmaya Hazır Mısın? Dying Light 2

  Aksiyon-rol yapma (aksiyon-RPG) türüne ve zombi istilası temasına ilgi duyan bilgisayar oyuncularının merakla beklediği, yakın bir tarihte çıkış yapacağı duyurulan Dying Light 2 satın al oyunu hakkında bilgilendirme yazısı hazırladık. Yazımızda; Dying Light 2 konusu, çıkış tarihi, muhtemel sistem gereksinimleri, Dying Light 2 satın alma işlemleri nasıl gerçekleştirilir gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
  Dying Light 2 oyununun tanıtımı; 2018 yılında, Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlenen bir oyun fuarı olan Electronic Entertainment Expo’ da (E3) yapıldı. Aksiyon-RPG türünde bir zombi oyunu olarak açıklanan Dying Light 2; çeşitli gruplar arası mücadeleler, verdiğiniz kararlarla büyük bir hayatta kalma mekanizması oluşturması, zombilere karşı savaşta kullanılan usta taktikler gibi özellikleriyle, oyun meraklılarının odak noktası haline geldi. Dying Light 2 Konusu
  Serinin ilk oyunu olan Dying Light, Şanlıurfa’nın Harran şehrinde geçiyor ve bir virüs salgınını konu ediniyordu. Devam oyunu olan Dying Light 2, bu virüs salgınından 15 yıl sonrasını anlatıyor.
  İnsanlığın verdiği büyük mücadelelere rağmen, ayakta kalan sadece bir büyük yerleşim yeri oldu. Hayatta kalmayı başaranlar da savaşı tamamen kazanmış sayılmazlar. Çünkü ulaştıkları bu modern karanlık dünya; onları zorlu ve acımasız bir hayatta kalma savaşının ortasına sürüklüyor.
  Gün içinde eşkıyalar ve hırsızlardan korunuyor, farklı gruplar arasında çıkan tartışmalara şahit oluyorsunuz. Açlıktan kırılan halk, geçimini sağlayabilmek için sokaklardan hurda topluyor, ancak işlerini yaparken o kadar da masum değiller! Hayatta kalma istekleri onları, şiddet uygulayarak da olsa çalışmaya itiyor.
  Dying Light 2 evreninde, geceleri hayatın durulduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zombiler, karanlık inlerinden gece vaktinde dışarı çıkıp avlanıyorlar. Onların yakınında olmak başlı başına bir adrenalin kaynağı!
  Dying Light 2 Karakter
  Oyunda yönlendirdiğimiz karakter Aiden Caldwell. Caldwell; Dying Light 2 evreninin önemli bir ismi. Çünkü diğerlerine göre daha güçlü dövüş nitelikleriyle donatılmış, ayrıca sıra dışı yeteneklere de sahip!
  Karakterimiz öyle cesaretli ve vahşi ki; yaşadığı dünyadaki herkes, onun yanında yer almayı güvence olarak görüyor. Dolayısıyla karakterimizin, kendi evreninin kahramanı olduğunu söyleyebiliriz.
  Dying Light 2 Evreninde Şehrin Kaderi Sizin Kararlarınıza Bağlı
  Dying Light 2 oyununun hikayesine göre ayakta kalan son şehirde, bütün halk gruplara bölünmüş durumda. Karakterimizin görevi ise bu parçalanmış düzende, şehrin kaderini belirleyecek kararlar vermek.
  Dying Light 2 oyununda karakterimizin verdiği kararlar doğrudan tüm şehri etkiliyor. Ayrıca vereceğiniz yanıtlar öyle incelikle işleniyor ki, şehriniz adına iyi bir şey yaptığınızı düşünerek verdiğiniz bir kararın, birkaç bölüm sonra nasıl bir felakete yol açtığını izleyebilirsiniz! Bu nedenle seçimleri çok dikkatli yapmak gerekiyor.
  Dying Light 2 de kararlarınız tüm şehri etkiliyor. Dying Light 2 Güncellemeleri
  Serinin ilk oyunu olan Dying Light oyununu oynayanlar bile, Dying Light 2’ye yabancı kalabilirler. Yayınlanan ilk oyunun üzerine fazlaca detay ve güncelleme ekleyen oyun geliştiricileri, oyunu tanıyan/tanımayan herkese yeni bir evren vaat ediyor.
  Örnek verecek olursak, oyun evreninde üzerinde bulunduğunuz herhangi bir zemin, ağırlık sensörleri içeriyor. Bu özellik sebebiyle, artık zombilerin yakınındayken çıt bile çıkarmamamız gerekiyor. Ek olarak dövüş mekanizması da, karakterin donanımını artıracak şekilde yenilendi. İlk oyunda görülmeyen güncellemeler ise, uzun duvarlardan rahatlıkla atlamak ve çimlerde saklanabilmek oldu.
  Yayınlanan Dying Light 2 fragmanında yakalanan bir detaya göre, karakterimiz bir arabaya yaka paça götürülüyor. Bu da akıllara, ‘Serinin yeni oyununda araba kullanabilecek miyiz?’ sorusunu getiriyor. Konuya dair net bir bilgi paylaşılmamasına rağmen, fragmana eklenen bu detay, güncellemelerle ilgili umut ışığı doğuruyor.
  Dying Light 2, İlk Oyuna Göre 4 Kat Büyük Haritaya Sahip
  Şanlıurfa’nın Harran şehrinde geçmesiyle Türk oyuncuların da gönlünü kazanan Dying Light, devam serisi olan Dying Light 2 oyununa harita konusunda yeniliyor. Açıklamalara göre orijinal oyunun tam 4 katı büyüklüğünde alana yayılan Dying Light 2, daha fazla keşfedilecek bölge, daha uzun bir hikaye ve daha çok verilecek karar gibi getiriler sunuyor.
  İlk oyunda karanlık bölge olarak adlandırılan zombi yaşam alanları yeterince korkutucu olsa da, oyun geliştiricileri bu konuda sınır tanımıyor ve karanlık bölgeleri dehşet verici bir hale sokuyor. Güneş ışığından saklanan zombilerin arasına girip hayatta kalmaya çalışmanın ne denli zor olduğunu biliyoruz. Ancak görevi tamamlayanlar, büyük ödüllerin de sahibi oluyorlar.
  Dying Light 2 Arkadaşlarla Beraber Oynanabiliyor
  Dying Light 2, multiplayer seçeneğine de sahip. Ancak bilinen çevrim içi oyunlardan farklı olarak düzen şu şekilde işliyor: Oyunu bir oyuncunun başlatmasının ardından 3 katılımcı ekleniyor. Yani toplamda 4 oyuncu ile ilerlemeye başlayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte yönettiğiniz şehrin, çok daha aksiyonlu ve eğlenceli hale geleceği kesin!
  Oyunu multiplayer olarak açmanız halinde de, verdiğiniz kararların tüm şehri etkileme durumu devam ediyor. Arkadaşlarınızla ortak kararlar alıp kendinize yeni rotalar çizebilirsiniz.
  Dying Light 2 yi multiplayer olarak oynayabilirsiniz Dying Light 2 Oyununa Ait DLC’ler Oyun Piyasa Sürüldükten Hemen Sonra Paylaşılacak
  Serinin ilk oyununu oynayanlar için DLC’ler yani indirilebilir içerikler hiç de yabancı değil. İndirilebilir içerikler sizlere, oyuna fazladan bir senaryo ekleme şansı veriyor. Böylece artık oyun bittiğinde üzülmenize gerek kalmadan yeni bir hikayeye başlangıç yapabiliyorsunuz.
  Dying Light 2 oyununun geliştiricileri olan Techland yetkilileri, oyun piyasa çıkmadan çok daha önce DLC çalışmalarına başladıklarını belirtti. Böylece ek paketler, oyunun piyasaya sürülmesinin hemen ardından satın alma işlemine dahil olabilecek.
  Paylaşılan bilgilere göre oyun editörleri, DLC’ler için tam 4 senelik bir içerik planlamış! Yani oyunun satın alınmasının ardından geçen 4 sene boyunca, yeniliğini hiç kaybetmeden Dying Light 2 oynamaya devam edebilirsiniz.
  Oyuna eklenen DLC paketlerinin içeriğinin nasıl olacağına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı. İlk oyun için hazırlanan DLC’lere bakıldığında, Dying Light 2 için de uzun soluklu bir ek hikaye beklediğimizi söyleyebiliriz. Bu konuda ileriki dönemde bilgilendirme yapılacak.
  Dying Light 2 Ne Zaman Çıkıyor?
  Dying Light 2 çıkış tarihi, oyunun tanıtımı 2018’de yapılmış olmasına rağmen sürekli erteleniyor. Oyunun yapımcısı olan Techland şirketi, daha kaliteli bir oyun sunmak için sürekli güncellemeler yaptıklarını ve bu nedenle çıkış tarihinin ileri bir zamana atıldığını belirtti. Dying Light 2 oyunu sürekli ertelenerek heves kırdı ancak oyun severlerin böyle kaliteli bir oyunu denemek isteyecekleri de aşikar.
  Steam oyun şirketi üzerinde herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor ancak 2020 yılı sonbaharı veya 2021 yılının başları gibi oyuna ulaşabileceğimiz, ihtimaller dahilinde olarak görülüyor.
  Dying Light 2 tanıtımından görüntüler… Dying Light 2 Yayınlanacağı Programlar ve Oyun Fiyatı
  Dying Light 2; PS4, Xbox ve Windows (PC) platformları için üretildi.
  Oyunun fiyatı hakkında herhangi bir veri paylaşılmadı ancak tanıtım videosundan görülebileceği gibi, hikayenin derinliği, oyunun grafikleri gibi konular, oyun dünyasına damga vuracak kadar iyi. Bu nedenle yüksek bir fiyatla piyasaya sürülerek bilgisayar oyuncularını üzebilir. Ancak bu kadar ince düşünülmüş ve üzerinde çalışılmış bir oyun için başka ne bekleyebilirdik ki? İlerleyen dönemde konuyla ilgili net bilgi verilecektir.
  Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri
  Oyunun son haline göre sistem gereksinimleri minimum aşağıdaki gibi olmalıdır:
  İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
  İşlemci: Intel Core i3-4160 3,6 GHz / AMD FX-6300
  Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
  RAM: 8 GB
  Depolama: 65 GB
  Oyunun çok gelişmiş bir motora sahip olduğunu ve grafiklerinin hayran bırakacak seviyede düzenlendiğini gördük. Bu da Dying Light 2 oyununun, sistem gereksinimleri açısından oldukça yetkin verilere sahip platformlarda oynanabileceğini söyleyebiliriz.
  Dying Light 2 için sistem gereksinimleri henüz resmi olarak açıklanmadı ve Steam üzerinden de paylaşılmadı ancak tahmini olarak minimum gereksinimlerin bu şekilde olacağından bahsedebiliriz.
  Dying Light 2 Satın Alma
  Dying Light 2 oyunu henüz piyasaya sürülmedi ancak çıkış tarihinden itibaren Steam Oyun Platformu üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirerek oyuna sahip olabilirsiniz. Dying Light 2 satın alma işlemi, Steam hesabı sahibi iseniz çok kısa sürecektir.
  Aksiyon RPG türünü takip eden bilgisayar oyuncularının merakla beklediği oyun olan Dying Light 2 hakkında şimdilik tüm bilinenler bu kadar. Oyun hakkındaki fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın!
  Kaynak: https://negibi.com/korkmaya-hazir-mi...e-on-inceleme/

Working...
X